Artykuły

Jak przedłużyć przewód internetowy?

Masz kłopot a przewód z internetem nie sięga tam, gdzie potrzebujesz? W takim przypadku przyda ci się klika praktycznych rad, jak go przedłużyć i wygodnie rozprowadzić internet w domu, wielkim biurze oraz innych pomieszczeniach, w których chcesz być online a Wi-Fi z jakichkolwiek przyczyn nie jest dla ciebie odpowiednim rozwiązaniem.

Czym jest ping i jak go zmniejszyć?

Czy kiedyś w związku z prędkością internetu spotkałeś się z terminem Ping i nie wiesz, co dla ciebie oznacza w praktyce? Sprawdź zbiór najważniejszych informacji, które ci go przedstawią.

Połączenie internetowe dla YouTubera

Trend, fenomen kulturowy, zabawa i opłacalne zatrudnienie dla coraz większej ilości osób. Nastała era YouTuberów, którzy mają możliwość łatwego założenia kanału, rozpocząć nagrywanie i trafić do setek tysięcy osób. Bez czego YouTuber się nie obejdzie? Bez kreatywnych pomysłów, dawki samozaparcia a w ostatniej kolejności jakościowego połączenia internetowego.

Problem z prędkością internetu po wymianie routera

Nabyłeś router z wielkimi oczekiwaniami i nagle odkryłeś, że przed wymianą prędkość połączenia internetowego była wyższa, jednakże wciąż korzystasz z tego samego dostawcy usług internetowych. Gdzie w takim przypadku szukać błędu i ewentualnego rozwiązania?

Różnica pomiędzy tanim a drogim routerem WiFi

Masz w planach zakup routera, ale podczas przeglądania oferty widzisz wyłącznie opakowania różniące się ceną i wyglądem? W tym przypadku podstawowa znajomość ważnych parametrów może zaoszczędzić nie tylko wiele pieniędzy, ale także przyspieszyć internet.

Uważaj na oprogramowanie, które spowalnia prędkość internetu

Na komputerze korzystamy z wielu programów, które używają połączenia internetowego. Często pracują w tle, a wiec nie uświadamiamy sobie, że obciążają sieć internetową. Przeczytaj, które programy mogą spowalniać internet.

Jak połączyć bezprzewodowo dwa routery?

Potrzebujesz niezawodnej sieci, która będzie pokrywać całą powierzchnię domu włącznie z warsztatem, garażem, werandą i podwórkiem? Za pomocą dwóch połączonych routerów łatwo sobie z tym poradzisz, połączenie bezprzewodowe jest ponadto znacznie łatwiejsze a umieszczenie routera możesz zmienić bez nowej instalacji przewodów. Instalacja sieci bezprzewodowej z dwoma routerami połączonymi mostem nie jest zbyt trudna. Dzięki poniższej szczegółowej instrukcji łatwo sobie z tym poradzisz!

Czym jest WiFi Mesh?

Zapewne znasz tę sytuację. Chcesz połączyć się z internetem na telefonie, tablecie lub notebooku, jednak sygnał jest słaby. Więc spacerujesz po to, aby od razu pojawiła się kolejna upragniona kreska zasięgu. Takie rozwiązanie jest jednak męczące a ponadto czasami nawet niemożliwe. Co wspólnego z tym problemem ma Mesh?

Jaka jest różnica w routerach Wi-Fi o częstotliwości 2,4 GHz a 5 GHz?

Jeśli należysz do użytkowników internetu, dla których wymarzonym celem jest szybkie i niezawodne połączenie za pomocą routera, być może rozważasz wybór częstotliwości 2,4 GHz a 5 GHz. Która z nich będzie dla ciebie lepsza i będzie lepiej odpowiadać wszystkim stawianym wymogom?

PoE – możliwość zasilania kablem sieciowym

Sieciowe kable enthernet zwykle wykorzystuje się do transmisji danych. Jednak standardy IEEE 802.3af i 802.3at ponadto określają funkcje zasilania przez kabel sieciowy. Możesz więc zasilać małe urządzenia sieciowe bez konieczności doprowadzania napięcia osobnym kablem. Sprawdźmy wady i zalety PoE (Power over Ethernet) oraz jego specyfikację.

Jak połączyć przewodowo dwa routery?

Pytasz, jaki sens ma połączenie między sobą dwóch routerów? Może być to bardzo korzystne i ma szereg możliwości zastosowania. Chcesz stworzyć sieć, która skutecznie pokryje cały dom? W takim przypadku połączenie routerów jest idealnym rozwiązaniem. Jeśli potrzebujesz rozszerzyć zasięg Wi-Fi tak, aby sygnał bezprzewodowy dotarł bezproblemowo także do warsztatu, garażu lub podwórka, połączenie routerów na to pozwala.

Jak wybrać najlepsze miejsce na router

Możesz mieć najlepszy router do transferu szybkiego internetu, jednak w przypadku nieodpowiedniego umieszczenia będziesz miał nieustanny problem z jakością sygnału. Wskazanie odpowiedniego miejsca na instalacje routera jest podstawowym warunkiem by osiągnąć bezprzewodowe łącze internetowe wysokiej jakości. Ponadto jeśli chcesz pokryć sygnałem więcej pomieszczeń lub łączyć się na większą odległość, musisz wyjątkowo postarać się o umieszczenie routera. Jeśli zastosujesz się do kilku podstawowych zasad, wydobędziesz ze swojego routera maksimum.