Artykuły

Jak stworzyć hotspot na twoim smartfonie: Instrukcja krok po kroku

Odkryj, jak łatwo zmienić swój smartfon w przenośny router Wi-Fi. Nasz szczegółowy przewodnik krok po kroku poprowadzi Cię przez proces tworzenia mobilnego hotspotu na urządzeniach Android i iOS. Bez względu na to, czy chcesz dzielić internet z przyjaciółmi, czy pracować na laptopie poza swoją domową siecią, ten artykuł pokaże Ci, jak to zrobić.

Wszystko, co musisz wiedzieć o TV przez internet

W ostatnich latach znacząco zaczęło się rozpowszechniać nadawanie programów telewizyjnych za pośrednictwem internetu, nazywane jako IPTV (Internet Protocol Television). To nadawanie zapewniają przede wszystkim operatorzy telekomunikacyjni za pośrednictwem swoich linii telefonicznych. Co wszystko powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz oglądać telewizję przez internet?

Japońscy naukowcy opracowali najszybszy internet na świecie. Po raz pi...

Japońscy naukowcy osiągnęli nowy światowy rekord prędkości internetu, mianowicie 402 terabitów na sekundę. Wynik ten jest 1,6 miliona razy szybszy niż średnia prędkość internetu w USA. Aby osiągnąć taki wynik, wykorzystali komercyjnie dostępne włókna optyczne i kombinację różnych technologii. Chociaż prędkość ta została osiągnięta jedynie w warunkach laboratoryjnych, przewiduje się, że badania te mogą przyczynić się do dalszego rozwoju sieci optycznej.

Amazon zmierza w kosmos. Pomóc ma mu w tym projekt Kuiper

Amazon wkracza w świat satelitarnego internetu z projektem Kuiper, który obiecuje szybkie łącze nawet w odległych rejonach. Z ponad 3 200 satelitów na orbicie Ziemi chce konkurować ze Starlinkiem od SpaceX i innymi. Jak szybki będzie internet od Amazona? Ile będzie kosztować i kiedy będzie dostępny?

Jaka jest optymalna prędkość pobierania i wysyłania danych?

Jaka jest optymalna prędkość internetu do streamingu, grania w gry lub pracy zdalnej? Dowiedz się razem z nami, co wpływa na prędkość pobierania i wysyłania danych oraz jaki typ połączenia jest dla Ciebie najlepszy. Doradzimy Ci, jak przetestować prędkość Twojego internetu i jak ją w razie potrzeby zwiększyć.

Co to jest adres IP i jak działa?

Internet traktujemy jako coś oczywistego, ale co kryje się za jego funkcjonowaniem? Odkryj tajemnice adresu IP, twojego unikalnego odcisku w cyfrowym świecie. Dowiedz się, jak adres IP umożliwia komunikację między urządzeniami i co znaczą skróty IPv4 i IPv6.

VPN: Czym jest i jak może wpłynąć na połączenie internetowe?

VPN to skrót, który być może już słyszałeś, ale czy wiesz, co dokładnie się pod nim kryje i jak może wpłynąć na twoje działania online? Jasno wyjaśnimy, jak VPN działa, do czego służy i jakie przynosi zalety oraz wady. Dowiesz się, jak VPN chroni twoją prywatność, umożliwia dostęp do zablokowanych treści oraz jakie typy VPN istnieją.

Kompleksowy przewodnik po świecie serwerów: od serverhousingu po serwe...

Gubicie się w świecie IT? Z naszym przewodnikiem dowiecie się wszystkiego o serverhousingu, serwerhostingu i serwerach wirtualnych. Wyjaśnimy, jak działają, jakie są ich zalety i wady oraz jaka opcja jest dla Was najodpowiedniejsza.

Czy twoje połączenie internetowe zanika? Przedstawiamy 5 najczęstszych...

Czy masz problemy z połączeniem internetowym? Razem przyjrzymy się 5 najczęstszym przyczynom niestabilnego połączenia. Dowiesz się, jak rozpoznać problem po stronie dostawcy, kiedy winny jest przestarzały router i jak przeciążona domowa sieć wpływa na stabilność połączenia.

Modem versus router: Czym różnią się te urządzenia i do czego służą?

Modem i router – dwa niepozorne urządzenia, bez których dzisiaj nie potrafimy sobie wyobrazić życia. Ale czy wiecie, do czego dokładnie służą i czym się różnią? Nasz artykuł pomoże wam zorientować się w gąszczu specjalistycznych pojęć, takich jak WAN, LAN, DSL czy Wi-Fi. Dowiedzcie się, jak modem łączy wasz dom z internetem i jak router zarządza ruchem danych między waszymi urządzeniami.

Page:1234