Artykuły

Jak przedłużyć przewód internetowy?

Masz kłopot a przewód z internetem nie sięga tam, gdzie potrzebujesz? W takim przypadku przyda ci się klika praktycznych rad, jak go przedłużyć i wygodnie rozprowadzić internet w domu, wielkim biurze oraz innych pomieszczeniach, w których chcesz być online a Wi-Fi z jakichkolwiek przyczyn nie jest dla ciebie odpowiednim rozwiązaniem.

Czym jest ping i jak go zmniejszyć?

Czy kiedyś w związku z prędkością internetu spotkałeś się z terminem Ping i nie wiesz, co dla ciebie oznacza w praktyce? Sprawdź zbiór najważniejszych informacji, które ci go przedstawią.

Połączenie internetowe dla YouTubera

Trend, fenomen kulturowy, zabawa i opłacalne zatrudnienie dla coraz większej ilości osób. Nastała era YouTuberów, którzy mają możliwość łatwego założenia kanału, rozpocząć nagrywanie i trafić do setek tysięcy osób. Bez czego YouTuber się nie obejdzie? Bez kreatywnych pomysłów, dawki samozaparcia a w ostatniej kolejności jakościowego połączenia internetowego.

Problem z prędkością internetu po wymianie routera

Nabyłeś router z wielkimi oczekiwaniami i nagle odkryłeś, że przed wymianą prędkość połączenia internetowego była wyższa, jednakże wciąż korzystasz z tego samego dostawcy usług internetowych. Gdzie w takim przypadku szukać błędu i ewentualnego rozwiązania?

Różnica pomiędzy tanim a drogim routerem WiFi

Masz w planach zakup routera, ale podczas przeglądania oferty widzisz wyłącznie opakowania różniące się ceną i wyglądem? W tym przypadku podstawowa znajomość ważnych parametrów może zaoszczędzić nie tylko wiele pieniędzy, ale także przyspieszyć internet.

Uważaj na oprogramowanie, które spowalnia prędkość internetu

Na komputerze korzystamy z wielu programów, które używają połączenia internetowego. Często pracują w tle, a wiec nie uświadamiamy sobie, że obciążają sieć internetową. Przeczytaj, które programy mogą spowalniać internet.

Jak połączyć bezprzewodowo dwa routery?

Potrzebujesz niezawodnej sieci, która będzie pokrywać całą powierzchnię domu włącznie z warsztatem, garażem, werandą i podwórkiem? Za pomocą dwóch połączonych routerów łatwo sobie z tym poradzisz, połączenie bezprzewodowe jest ponadto znacznie łatwiejsze a umieszczenie routera możesz zmienić bez nowej instalacji przewodów. Instalacja sieci bezprzewodowej z dwoma routerami połączonymi mostem nie jest zbyt trudna. Dzięki poniższej szczegółowej instrukcji łatwo sobie z tym poradzisz!

Czym jest WiFi Mesh?

Zapewne znasz tę sytuację. Chcesz połączyć się z internetem na telefonie, tablecie lub notebooku, jednak sygnał jest słaby. Więc spacerujesz po to, aby od razu pojawiła się kolejna upragniona kreska zasięgu. Takie rozwiązanie jest jednak męczące a ponadto czasami nawet niemożliwe. Co wspólnego z tym problemem ma Mesh?

Jaka jest różnica w routerach Wi-Fi o częstotliwości 2,4 GHz a 5 GHz?

Jeśli należysz do użytkowników internetu, dla których wymarzonym celem jest szybkie i niezawodne połączenie za pomocą routera, być może rozważasz wybór częstotliwości 2,4 GHz a 5 GHz. Która z nich będzie dla ciebie lepsza i będzie lepiej odpowiadać wszystkim stawianym wymogom?

PoE – możliwość zasilania kablem sieciowym

Sieciowe kable enthernet zwykle wykorzystuje się do transmisji danych. Jednak standardy IEEE 802.3af i 802.3at ponadto określają funkcje zasilania przez kabel sieciowy. Możesz więc zasilać małe urządzenia sieciowe bez konieczności doprowadzania napięcia osobnym kablem. Sprawdźmy wady i zalety PoE (Power over Ethernet) oraz jego specyfikację.

Page:1234