Predkosc.pl Artykuły Czym jest ping i jak go zmniejszyć?

Czym jest ping i jak go zmniejszyć?

Czy kiedyś w związku z prędkością internetu spotkałeś się z terminem Ping i nie wiesz, co dla ciebie oznacza w praktyce? Sprawdź zbiór najważniejszych informacji, które ci go przedstawią.

Sprawdzenie jakości połączenia

Sktórt ping pochodzi od angielskiego zwrotu Packet InterNet Groper, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „sprawdzenie przez internet transmitowanych plików danych“. Służy do realnej kontroli funkcjonalności i prędkości połączenia internetowego pomiędzy dwoma danymi oprogramowaniami sieciowymi w sieci internetowej. Ma duże znaczenie w w celu, aby posiadać bieżące informacje o prędkości i jakości nawiązywanego i wykorzystywanego połączenia internetowego. Jego wartość może być zmienna. Nigdy nie osiągniesz danej wartości. Jednak przy zachowaniu pewnego stopnia tolerancji może posłużyć do sprawdzenia rzeczywistej jakości połączenia. Po przyjęciu reakcji odpowiedni program potrafi określić długość opóźnienia i przedstawić wynik w postaci danych statystycznych.

Jaka wartość pingu jest wystarczająca?

Ping kontrolują przede wszystkim zapaleni gracze gier komputerowych w trybie multiplayer. Podczas wyższego pingu reakcja jest opóźniona, dlatego stanowi to wielką niekorzyść. Aby osiągnąć efekt, optymalny ping dla takich gier wynosi 0 do 50 ms (milisekund).

O nieco gorszy, lecz dla mniej wymagających tytułów gier, jest ping wynoszący 50 do 100 ms

Przy wartości pingu w zakresie 100 do 200 ms nadal będziesz mógł bezproblemowo przeglądać internet, wysyłać oraz odbierać pliki. Do bezproblemowych wideokonferencji oraz gier online to jednak nie będzie wystarczające.

Wartość 200 do 1000 milisekund to wysoki ping, który jest dla graczy koszmarem.

Desperacki ping z reakcją powyżej 1000 milisekund, jest powodem do złości. Nawet za darmo takie połączenie jest nieopłacalne.

W jaki sposób można właściwie zmierzyć ping?

Wiele gier w trybie multiplayer posiada bieżący pomiar pingu przedstawiony w elementach sterowania. W przypadku podejrzanie powolnego pingu zawsze możesz sprawdzić jakość połączenia. Skorzystaj z naszego ping test - test pingu/odezvy. Wystarczy kliknąć na Start ping test a w ciągu chwili dowiesz się jaki jest twój ping.

Jak można znacznie obniżyć ping?

Latencję (czas reakcji lub opóźnienie) sygnału reguluje ponadto twój dostawca połączenia internetowego. Nie porównuj bezpośrednio prędkości downloadu i uploadu do prędkości pingu. Istnieją pewne powiązania, ale nie tędy droga. Jeśli nie chcesz zmieniać dostawcy, lub dopłacać za lepsze połączenie z gwarancją niższego pingu, poświęć uwagę sprawdzeniu hardware.

Czasami bowiem to upgrade jest lepszą ścieżką do poprawy wydajności komputera równocześnie z wyraźnym obniżeniem wartości pingu (głównie w przypadku niskiej pojemności RAM lub niewystarczającej wydajności karty graficznej). Spróbuj szukać problemu w przestarzałym routerze. Skorzystaj z innego i jeśli zobaczysz poprawę, jest to odpowiedni krok. Negatywny wpływ na ping mogą mieć też malware lub wirusy, wykonuj regularną kontrolę komputera.

Masz kłopot a przewód z internetem nie sięga tam, gdzie potrzebujesz? W takim przypadku przyda ci się klika praktycznych rad, jak go przedłużyć i wygodnie rozprowadzić internet w domu, wielkim biurze oraz innych pomieszczeniach, w których chcesz być online a Wi-Fi z jakichkolwiek przyczyn nie jest dla ciebie odpowiednim rozwiązaniem.

Trend, fenomen kulturowy, zabawa i opłacalne zatrudnienie dla coraz większej ilości osób. Nastała era YouTuberów, którzy mają możliwość łatwego założenia kanału, rozpocząć nagrywanie i trafić do setek tysięcy osób. Bez czego YouTuber się nie obejdzie? Bez kreatywnych pomysłów, dawki samozaparcia a w ostatniej kolejności jakościowego połączenia internetowego.

Nabyłeś router z wielkimi oczekiwaniami i nagle odkryłeś, że przed wymianą prędkość połączenia internetowego była wyższa, jednakże wciąż korzystasz z tego samego dostawcy usług internetowych. Gdzie w takim przypadku szukać błędu i ewentualnego rozwiązania?

Masz w planach zakup routera, ale podczas przeglądania oferty widzisz wyłącznie opakowania różniące się ceną i wyglądem? W tym przypadku podstawowa znajomość ważnych parametrów może zaoszczędzić nie tylko wiele pieniędzy, ale także przyspieszyć internet.

Na komputerze korzystamy z wielu programów, które używają połączenia internetowego. Często pracują w tle, a wiec nie uświadamiamy sobie, że obciążają sieć internetową. Przeczytaj, które programy mogą spowalniać internet.