Czy kiedyś w związku z prędkością internetu spotkałeś się z terminem Ping i nie wiesz, co dla ciebie oznacza w praktyce? Sprawdź zbiór najważniejszych informacji, które ci go przedstawią.
Sktórt ping pochodzi od angielskiego zwrotu Packet InterNet Groper, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „sprawdzenie przez internet transmitowanych plików danych“. Służy do realnej kontroli funkcjonalności i prędkości połączenia internetowego pomiędzy dwoma danymi oprogramowaniami sieciowymi w sieci internetowej. Ma duże znaczenie w w celu, aby posiadać bieżące informacje o prędkości i jakości nawiązywanego i wykorzystywanego połączenia internetowego. Jego wartość może być zmienna. Nigdy nie osiągniesz danej wartości. Jednak przy zachowaniu pewnego stopnia tolerancji może posłużyć do sprawdzenia rzeczywistej jakości połączenia. Po przyjęciu reakcji odpowiedni program potrafi określić długość opóźnienia i przedstawić wynik w postaci danych statystycznych.
Ping kontrolują przede wszystkim zapaleni gracze gier komputerowych w trybie multiplayer. Podczas wyższego pingu reakcja jest opóźniona, dlatego stanowi to wielką niekorzyść. Aby osiągnąć efekt, optymalny ping dla takich gier wynosi 0 do 50 ms (milisekund).
O nieco gorszy, lecz dla mniej wymagających tytułów gier, jest ping wynoszący 50 do 100 ms
Przy wartości pingu w zakresie 100 do 200 ms nadal będziesz mógł bezproblemowo przeglądać internet, wysyłać oraz odbierać pliki. Do bezproblemowych wideokonferencji oraz gier online to jednak nie będzie wystarczające.
Wartość 200 do 1000 milisekund to wysoki ping, który jest dla graczy koszmarem.
Desperacki ping z reakcją powyżej 1000 milisekund, jest powodem do złości. Nawet za darmo takie połączenie jest nieopłacalne.
Wiele gier w trybie multiplayer posiada bieżący pomiar pingu przedstawiony w elementach sterowania. W przypadku podejrzanie powolnego pingu zawsze możesz sprawdzić jakość połączenia. Skorzystaj z naszego ping test - test pingu/odezvy. Wystarczy kliknąć na Start ping test a w ciągu chwili dowiesz się jaki jest twój ping.
Latencję (czas reakcji lub opóźnienie) sygnału reguluje ponadto twój dostawca połączenia internetowego. Nie porównuj bezpośrednio prędkości downloadu i uploadu do prędkości pingu. Istnieją pewne powiązania, ale nie tędy droga. Jeśli nie chcesz zmieniać dostawcy, lub dopłacać za lepsze połączenie z gwarancją niższego pingu, poświęć uwagę sprawdzeniu hardware.
Czasami bowiem to upgrade jest lepszą ścieżką do poprawy wydajności komputera równocześnie z wyraźnym obniżeniem wartości pingu (głównie w przypadku niskiej pojemności RAM lub niewystarczającej wydajności karty graficznej). Spróbuj szukać problemu w przestarzałym routerze. Skorzystaj z innego i jeśli zobaczysz poprawę, jest to odpowiedni krok. Negatywny wpływ na ping mogą mieć też malware lub wirusy, wykonuj regularną kontrolę komputera.
Kodu Game Lab to innowacyjna platforma do nauki programowania, która umożliwia dzieciom tworzenie własnych gier za pomocą wizualnego kodowania blokowego. Przy tym mogą eksperymentować z projektowaniem gier, rozwijać kreatywność i myślenie logiczne.
Projekt Stargate to ambitna inicjatywa mająca na celu stworzenie infrastruktury dla sztucznej inteligencji w USA. Celem jest zainwestowanie 500 miliardów dolarów w ciągu najbliższych czterech lat. Projekt, wspierany przez gigantów takich jak OpenAI, SoftBank i Microsoft, obiecuje tysiące miejsc pracy i gospodarczą dominację USA.
RoboMind to narzędzie edukacyjne, które służy do nauki podstaw programowania za pomocą wirtualnego robota. Wykorzystuje prosty język programowania Robo, który jest odpowiednią opcją dla początkujących. Studenci uczą się dzięki niemu myślenia algorytmicznego poprzez praktyczne zadania, takie jak nawigacja w labiryncie czy manipulacja obiektami.
Sam Altman, CEO OpenAI, ogłosił, że firma już wie, jak stworzyć ogólną sztuczną inteligencję i kieruje się ku rozwojowi superinteligencji. Według jego prognozy może to być rzeczywistością już za kilka lat. Pomimo że obecne systemy AI mają wciąż znaczące braki, Altman wierzy w ich szybkie pokonanie.
Minecraft: Education Edition łączy popularny świat gry z nauką. Dzieci mogą odkrywać programowanie, współpracować przy rozwiązywaniu problemów i uczyć się nowych umiejętności w znanym środowisku pełnym kreatywności. Jak to działa i nadaje się także dla mniejszych dzieci?
Alice to platforma edukacyjna, która umożliwia dzieciom i studentom zgłębianie świata programowania poprzez tworzenie animacji 3D, interaktywnych opowieści i prostych gier. Nadaje się zarówno dla uczniów, jak i studentów na studiach wyższych. Co oferuje i jak działa?