Predkosc.pl Artykuły Jak przedłużyć przewód internetowy?

Jak przedłużyć przewód internetowy?

Masz kłopot a przewód z internetem nie sięga tam, gdzie potrzebujesz? W takim przypadku przyda ci się klika praktycznych rad, jak go przedłużyć i wygodnie rozprowadzić internet w domu, wielkim biurze oraz innych pomieszczeniach, w których chcesz być online a Wi-Fi z jakichkolwiek przyczyn nie jest dla ciebie odpowiednim rozwiązaniem.

Najszybsze rozwiązanie

Zanim przeczytasz rady, jak przedłużyć przewód, ważne jest uświadomienie sobie, że łączenie różnych przewodów oraz rozgałęzień zawsze wiąże się z ryzykiem możliwego spadku prędkości transmisji danych, rozłączenia, lub innych usterek. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest paradoksalnie zakup odpowiednio długiego przewodu. W takim przypadku cena może być niższa, niż decyzja o połączeniu przewodów. Jeśli chcesz (lub musisz) połączyć kable mimo powyższej uwagi, możesz skorzystać z kilku możliwości.

Proste połączenie za kilka złotych

Korzystnym cenowo rozwiązaniem niewystarczającej długości przewodu jest połączenie za pomocą wtyczek. Te akcesoria do przewodów sieciowych umożliwiają łatwe podłączenie klasycznych przewodów UTP wykonanych krzyżowo i niekrzyżowo. Jeśli zdecydujesz się na użycie wtyczki, nie nastąpi skrzyżowanie przewodów. Połączenie jest bezpośrednie. To oznacza, że jeśli chcesz mieć w efekcie przewód bezpośredni, musisz użyć dwóch przewodów bezpośrednich lub dwóch przewodów krzyżowych. Łącząc przewód bezpośredni z krzyżowym otrzymasz przewód krzyżowy. Bardziej skomplikowaną opcją połączenia mogą stanowić akcesoria aktywne – na przykład switch.

Jeśli zabraknie wtyczek

Przy przewodach, które chcesz połączyć nie ma wtyczek? W tym przypadku masz praktycznie dwie możliwości. Pierwszą jest staranne lutowanie przewodów. Podczas tej czynności uważaj na krzyżowanie i jakość łączenia. Drugim rozwiązaniem jest wczepienie wtyczek na przewód. Nie obejdziesz się bez kombinerek do przewodów. Praca z nimi jest łatwiejsza niż lutowanie. Jednak należy brać pod uwagę, że wczepienie wtyczek jest czynnością nieodwracalną. Jeśli wczepisz wtyczkę, którą można kupić za parę groszy w sklepie, nie można jej potem zdjąć z przewodu bez jego uszkodzenia i użyć ponownie Przewody z wtyczkami możesz podłączyć za pomocą złączki do wtyczek.

Uwaga na koniec

Wielu użytkowników ma pozytywne doświadczenie także z tanimi złączami wtyczek. Jeśli zdarzy się, że złącze nie działa i przewody wypadają, nie jest to aż tak kosztowne, aby oszczędzać na zakupie innego rodzaju od innego producenta. Złącza nie muszą być wyłącznie plastikowe, na rynku dostępne są także metalowe. Należy jednak podkreślić, że złącza są przystosowane wyłącznie do użytku wewnętrznego. Na zewnątrz, gdzie zachodzi ryzyko utlenienia oraz uszkodzeń mechanicznych, skorzystaj z innego rozwiązania.

Czy kiedyś w związku z prędkością internetu spotkałeś się z terminem Ping i nie wiesz, co dla ciebie oznacza w praktyce? Sprawdź zbiór najważniejszych informacji, które ci go przedstawią.

Trend, fenomen kulturowy, zabawa i opłacalne zatrudnienie dla coraz większej ilości osób. Nastała era YouTuberów, którzy mają możliwość łatwego założenia kanału, rozpocząć nagrywanie i trafić do setek tysięcy osób. Bez czego YouTuber się nie obejdzie? Bez kreatywnych pomysłów, dawki samozaparcia a w ostatniej kolejności jakościowego połączenia internetowego.

Nabyłeś router z wielkimi oczekiwaniami i nagle odkryłeś, że przed wymianą prędkość połączenia internetowego była wyższa, jednakże wciąż korzystasz z tego samego dostawcy usług internetowych. Gdzie w takim przypadku szukać błędu i ewentualnego rozwiązania?

Masz w planach zakup routera, ale podczas przeglądania oferty widzisz wyłącznie opakowania różniące się ceną i wyglądem? W tym przypadku podstawowa znajomość ważnych parametrów może zaoszczędzić nie tylko wiele pieniędzy, ale także przyspieszyć internet.

Na komputerze korzystamy z wielu programów, które używają połączenia internetowego. Często pracują w tle, a wiec nie uświadamiamy sobie, że obciążają sieć internetową. Przeczytaj, które programy mogą spowalniać internet.