Predkosc.pl Artykuły Połączenie internetowe dla YouTubera

Połączenie internetowe dla YouTubera

Trend, fenomen kulturowy, zabawa i opłacalne zatrudnienie dla coraz większej ilości osób. Nastała era YouTuberów, którzy mają możliwość łatwego założenia kanału, rozpocząć nagrywanie i trafić do setek tysięcy osób. Bez czego YouTuber się nie obejdzie? Bez kreatywnych pomysłów, dawki samozaparcia a w ostatniej kolejności jakościowego połączenia internetowego.

Jaki internet potrzebuje YouTuber?

Efektem pracy YouTubera jest video. Widzowie są wymagający, co stawia wysokie wymagania nie tylko pod względem oryginalnej treści, lecz także parametrów pliku wideo. W idealnym przypadku wideo powinno być w rozdzielczości HD, w tym najlepszym od razu w rozdzielczości 4K. Załatwienie sprzętu, który potrafi takie wideo nagrać, jest zaskakująco proste. Wystarczy do tego sprytny telefon z wyższej półki za kilkaset złotych. Oczywiście wraz z wysoką rozdzielczością oraz długością wideo wzrasta także jego rozmiar. Jeśli nie chcesz czekać wielu godzin na to, aż wideo wczyta się na YouTube, wybieraj połączenie internetowe z wielką ostrożnością.

Szybki upload to podstawa

Ze względu na powyżej opisane fakty nie jest wielkim zaskoczeniem, że w parametrach idealnego połączenia internetowego dla YouTubera główną rolę odgrywa prędkość uploadu. Wysokiej jakości upload jest niezbędny do szybkiego przesyłania danych z twojego urządzenia do internetu. Prędkość uploadu swojego połączenia możesz łatwo sprawdzić korzystając z naszego testu prędkości połączenia internetowego. Podczas testu prędkość uploadu jest przedstawiona na prawym grafiku pod nagłówkiem Upload a potem także w wynikach testu. Jaka prędkość uploadu jest wystarczająca na to, abyś nie musiał niepotrzebnie czekać podczas przesyłania wideo na YouTube?

Jak długo wideo będzie się wczytywać na YouTube?

Na pytanie, jak długo będzie trwało, zanim video zostanie przesłane na YouTube, nie istnieje jednoznaczna odpowiedź. Ustaw w wideo kodeki według zaleceń YouTube, wyłącz wszystkie dodatki i programy, które mogłyby obniżać prędkość uploadu. Jeśli nie będziesz ograniczony prędkością uploadu, przesłanie video na portal YouTube przebiega zaskakująco szybko. Wideo o długości od 10 do 20 minut nie powinno się wgrywać na YouTube dłużej niż kilka minut. Na podstawie doświadczenia użytkowników z szybkim uploadem (10 Mb/s i więcej) przesyłanie wideo w jakości HD powinno trwać maksymalnie połowę czasu samego wideo. Czyli podczas przesyłania wideo o długości 10 minut długość oczekiwania nie powinna być większa niż 5 minut.

Jeśli twoje połączenie nie wystarczy

Jeśli twoje połączenie nie ma adekwatnej prędkości uploadu, warto przejrzeć ofertę swojego dostawcy usług internetowych i wybrać lepszą taryfę.